Koncerty Barocco sempre giovane

Barocco sempre giovane zahájí letošní podzimní abonentní cyklus koncertů v Rytířském sálu zámku v Pardubicích ve čtvrtek 21. září s italským klarinetistou Claudio Mansuttim. Na koncertě zazní tentokrát zcela „nebarokní“ program - skladby Josefa Suka, Antonína Dvořáka, Gabriela Fauré a Wolfganga  Amadea Mozarta.
Hlavním protagonistou druhého abonentního koncertu ve čtvrtek 26. října bude rovněž italský umělec – slavný rodák z Trevisa, houslista Giuliano Carmignola, v hudebním světě známý jako Giuliano Magnifico, někdejší blízký spolupracovník legendárního dirigenta Claudio Abbada. Barocco sempre giovane spolupracuje Giulianem Carmignolou, který je ve světě považován za jednoho z nejpozoruhodnějších interpretů hudby baroka a klasicismu, již od roku 2013. 
Rovněž třetí abonentní koncert, ve čtvrtek 23. listopadu, bude věnován barokní hudbě Johanna Sebastiana Bacha. Přední české cembalistky Monika Knoblochová a Edita Keglerová se představí v jeho koncertech pro dvě cembala, Jiří Kabát v méně známém violovém koncertu a půvabné sopranistky Kristýna Kůstková a Nikola Uramová ve výběru z jeho kantát.
O adventní koncert Barocco sempre giovane v roce 2016, přenášený  ČRo Vltava a Evropskou vysílací unií do téměř všech zemí Evropy, USA, Kanady a Austrálie, projevilo publikum tak velký zájem, že se pořadatelé rozhodli tentokrát nabídnout koncert vzhledem ke kapacitě Rytířského sálu v neděli 17. prosince hned dvakrát - v 16 a v 19 hodin.
Letošní sezónu téměř šedesáti koncertů v České republice, v Německu, Itálii, Švýcarsku a v Rakousku, uzavře Barocco sempre giovane Tradičním svatoštěpánským koncertem v Sukově síni Domu hudby 26. prosince 2017 v 17 hodin koncertem s mezzosopranistkou Dagmar Peckovou. Na tento koncert, který sice není součástí abonmá BSG, mohou však uplatnit stálí návštěvníci předchozích abonentních koncertů v předprodeji po předložení permanentky slevu.
Předprodej: Turistické informační centrum, 466 768 390, region@ipardubice.cz nebo na www.ticketportal.cz

      
 

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj

Východočeské muzeum
v Pardubicích

Zámek č.p. 2
530 02 Pardubice
tel: +420 466 799 240
IČ: 14450542