Koncerty Barocco sempre giovane

1. Abonentní koncert Barocco sempre giovane
Čtvrtek 11. ledna 2018 v 19 hodin, Rytířský sál zámku v Pardubicích
Barocco sempre giovane zahájí letošní jarní abonentní cyklus koncertů v Rytířském sálu zámku v Pardubicích ve čtvrtek 11. ledna 2018. Na tomto koncertu zazní díla Antonia Lucia Vivaldiho, které bude Barocco sempre giovane nahrávat 12. – 14. ledna v Rytířském sálu na CD. Tato nahrávka bude realizována s finanční podporou Pardubického kraje a přispěje k zviditelnění a propagaci významné kulturní památky, jakou bezesporu zámek v Pardubicích je. CD bude v prodeji již začátkem února.

2. Abonentní koncert Barocco sempre giovane
Čtvrtek 22. února 2018 v 19 hodin, Rytířský sál zámku v Pardubicích
Hlavním protagonistou druhého abonentního koncertu ve čtvrtek 22. února 2018 v 19 hodin bude legenda českého houslového umění Václav Hudeček. Spolu s Barocco sempre giovane a cembalistou Martinem Hrochem zahraje Koncert pro housle a cembalo Josepha Haydna a houslový koncert Jana Jiřího Bendy. Dále pak na koncertu zazní Symfonie č. 3 pro smyčcový orchestr švýcarského skladatele Pierre Wissmera a cembalový koncert Georga Friedricha Händela.

3. Abonentní koncert Barocco sempre giovane
Čtvrtek 31. května 2018 v 19 hodin, Rytířský sál zámku v Pardubicích
Sólistkami třetího abonentního koncertu jarní abonentní sezóny Barocco sempre giovane budou dvě půvabné české fagotistky, působící v Německu - Denisa Beňovská a Michaela Špačková. Zazní díla Antonia Vivaldiho, Carla Philippa Emanuela Bacha,  Christiana Ludwiga Dietera,  a švédského barokního skladatele anglického původu Henrika Philipa Johnsena.

4. Abonentní koncert Barocco sempre giovane
Čtvrtek 14. června 2018 v 19 hodin, Rytířský sál zámku v Pardubicích
Hostem čtvrtého abonentního koncertu jarní abonentní sezóny Barocco sempre giovane bude vynikající mladá houslistka, vítězka mezinárodní soutěže Pražské jaro 2017, Olga Šroubková. Představí se jako sólistka v slavném cyklu Vivaldiho houslových koncertů Le Quattro Stagioni.

www.barocco.cz
Předprodej: www.ticketportal.cz; Turistické informační centrum Pardubice, nám. Republiky 1, tel.: 466 768 390, email: region@ipardubice.cz; web: www.ipardubice.cz

      

 

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj

Východočeské muzeum
v Pardubicích

Zámek č.p. 2
530 02 Pardubice
tel: +420 466 799 240
IČ: 14450542