Newsletter

Pokud chcete pravidelně dostávat informace o aktuálních výstavách a akcích Východočeského muzea, napište prosím na e-mail kantova@vcm.cz
 
Východočeské muzeum v Pardubicích
31. 10. 2017

Vážení návštěvníci,
do muzea zveme na novou výstavu Poklady zbrojnic. Nenechte si ujít ani tradiční akci Zámek plný knih nebo poutavé historické a přírodovědné přednášky.

POKLADY ZBROJNIC
STÁTNÍCH HRADŮ A ZÁMKŮ VE SPRÁVĚ NÁRODNÍHO PAMÁTKOVÉHO ÚSTAVU

Od 1. 11. do 4. 3. 2018, Malý a Velký gotický sál, Kaňkův sál, vstupné 100/50 Kč
Unikátní a jedna z historicky největších výstav zaměřených na oblast starých zbraní v České republice. Výstavní prostory naplní poklady zámeckých zbrojnic z celkem 35 objektů Národního památkového ústavu a vytvoří tak jedinečnou reprezentativní sbírku. Ve třech sálech bude představeno na čtyři sta militarií z oblasti lovectví, vojenství a sběratelství.
10. 11. od 10 do 17 h, rytířské sály, vstup zdarma
Knižní veletrh odborné a populárně naučné literatury vydávané paměťovými institucemi ČR a malými regionálními nakladateli.
Sedmý ročník nese podtitul „Tam a zase zpátky“ a bude zaměřen na cestovatelství a etnologii, s čímž bude souviset atraktivní doprovodný program www.vcm.cz/zamek-plny-knih-2017
V 18 h začíná v přednáškovém sále beseda a autorské čtení s cestovatelkou, etnoložkou a spisovatelkou Pavlínou Brzákovou z knihy Dědeček Oge. Místo na besedu si můžete rezervovat na e-mailu tetrevova@vcm.cz; vstupné 70 Kč.

Přednášky:
Přírodovědné a cestopisné

FILIPÍNY – ostrov Luzon
2. 11. v 18 h, přednáškový sál, vstupné 40 Kč
Svět kontrastů: obávaní lovci lebek z kmene Ifugao, uctívající mumie svých zemřelých, i ruch mnohamilionového města Manila. Vysoké sopky i romantické mořské zátoky. Deštné pralesy i rýžová terasovitá políčka.
Přednáší L. Žlábková

ISTANBUL – město dvou kontinentů
9. 11. v 18 h, přednáškový sál, vstupné 40 Kč
Zavítáme do míst běžným turistům skrytých. Poznáme autentický život v největším tureckém městě očima ženy, která zde žije.
Přednáší P. Apostolaki
Přednášky jsou doplněny barevnou obrazovou projekcí. Jednorázové vstupné 40 Kč, předplatné na celý cyklus 20 přednášek 400 Kč.
www.vcm.cz/prirodovedne-prednasky-2017-2018   

Historické přednášky
Svatí patronové čeští

BYL V ČESKÉJ ZEMI JEDEN OPAT, JEMUŽTO JMĚ BYLO PROKOP
7. 11. v 18 h, přednáškový sál, vstupné 50 Kč
Přednáší Petr Sommer

SVATÁ ANEŽKA ČESKÁ
14. 11. v 18 h, přednáškový sál, vstupné 50 Kč
Přednáší Josef Žemlička
Více na www.vcm.cz/svati-patronove-cesti
 
Výstavy:
Hry a klamy
Do 26. 11. 2017, multifunkční sál, vstupné 80/40 Kč
V muzeu jsme otevřeli novou putovní výstavu zábavně-naučného science centra iQPARK v Liberci. Kombinuje v sobě hru, zábavu i poučení. Zahrnuje na sedm desítek exponátů, které jsou přímo určené k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení.
 
Do 29. 4. 2018, stálá expozice skla, vstupné 30 Kč
V rámci konceptu prezentace dalších výtvarných aktivit významných českých umělců – sklářských výtvarníků se ve stálé expozici skla na pardubickém zámku představuje malířská tvorba Jana Exnara. Vystaveno je na 30 rozměrných pláten.
 
Do 6. 5. 2018, parkán pardubického zámku, vstup zdarma
Kubelkovy večerní či noční velkoformátové fotografie zaujmou magickou světelnou atmosférou, dráždí fantazii vytvářením pocitu tajemna a lákají k návštěvě těchto "čarokrajů".

Na valech Zámku Pardubice jsou od srpna k vidění repliky děl, které zde stály v době Pernštejnů. Přijďte se podívat. Vstup zdarma..
 

 

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj

Východočeské muzeum
v Pardubicích

Zámek č.p. 2
530 02 Pardubice
tel: +420 466 799 240
IČ: 14450542