Newsletter

Pokud chcete pravidelně dostávat informace o aktuálních výstavách a akcích Východočeského muzea, napište prosím na e-mail kantova@vcm.cz
 
Vážení návštěvníci,
na pardubickém zámku jsou pro vás i v tento prázdninový čas připraveny zajímavé akce a výstavy.
 
Celostátní výstava jiřin
Od 1. 9. do 3. 9. 2017, rytířské sály, vstupné 30 Kč
Tradiční výstavu jiřinek pořádá specializovaná organizace ČSZ DAGLA ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích v prostorách rytířských sálů pardubického zámku.
Zahájení výstavy 1. 9. v 11 hodin, ukončení 3. 9. v 16 hodin.

Duo Vespral
Středa 6. 9. 2017 od 18 h, Kaple Tří králů, vstupné 100 Kč
Repertoár smyčcového dua Zdeňky a Petra Vránových je založen - stejně jako španělské víno Vespral - na kontrastech chutí. Na své si přijdou milovníci baroka a klasicismu i posluchači hudby 20. století.
Zdeňka Vránová je členka Komorní filharmonie Pardubice, Petr Vrána houslový pedagog Konzervatoře v Olomouci.
Vstupenky možno zakoupit v zámecké pokladně od 17. 8. 

Na valech Zámku Pardubice jsou od srpna k vidění repliky děl, které zde stály v době Pernštejnů. Přijďte se podívat. Vstup zdarma..
 
Výstavy:
Do 24. 9. 2017, Kaňkův sál a Malý gotický sál, vstupné 50 Kč
Po obědě, Máme nový byt, Mami, co bude dnes k obědu?, Mejdan… Tyto a další drobné momenty z každodenního života zažijí návštěvníci nové výstavy Východočeského muzea v Pardubicích. S pocitem, jako by neviděni vstupovali na návštěvu do interiérů z vlastních vzpomínek, si prohlédnou proměny životního stylu od první republiky až do roku 1989.
Do 10. 9. 2017, Velký gotický sál, vstupné 50 Kč
Výstava přiblíží poutavou formou problematiku tahu ptáků z hnízdiště do zimoviště a zpět. Někteří ptáci při této cestě urazí neuvěřitelné vzdálenosti napříč kontinenty a setkají se s řadou nástrah. Proč se na takovou dlouhou a náročnou pouť každoročně vydávají? Kde zimují? Kolik z nich se k nám vrátí zpět? Může nám na tyto otázky odpovědět kroužkování ptáků?
Do 29. 4. 2018, stálá expozice skla, vstupné 30 Kč
V rámci konceptu prezentace dalších výtvarných aktivit významných českých umělců – sklářských výtvarníků se ve stálé expozici skla na pardubickém zámku představuje malířská tvorba Jana Exnara. Vystaveno je na 30 rozměrných pláten.
 
Do 6. 5. 2018, parkán pardubického zámku, vstup zdarma
Kubelkovy večerní či noční velkoformátové fotografie zaujmou magickou světelnou atmosférou, dráždí fantazii vytvářením pocitu tajemna a lákají k návštěvě těchto "čarokrajů".

 

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj

Východočeské muzeum
v Pardubicích

Zámek č.p. 2
530 02 Pardubice
tel: +420 466 799 240
IČ: 14450542