Newsletter

Pokud chcete pravidelně dostávat informace o aktuálních výstavách a akcích Východočeského muzea, napište prosím na e-mail kantova@vcm.cz
 
Východočeské muzeum v Pardubicích
9. 5. 2017
 
Vážení návštěvníci,
v květnu otevíráme tři nové výstavy a čeká na Vás mnoho zajímavých akcí nebo doprovodných programů k aktuálním výstavám.
 
10. 5. v 17 h, sraz u zdymadla (ul. Kunětická)
Doprovodný program k výstavě Táhni, … ale vrať se! Odchyt ptáků do nárazových sítí, využití hlasové návnady, vypuštění okroužkovaných ptáků.
Rezervace na akci je nutná na e-mailu lemberk@vcm.cz
 
Koncert ZUŠ Havlíčkova
10. 5. v 18 h, kaple Tří králů, vstup zdarma
V programu vystoupí žáci hudebního oboru, kteří publiku představí hru na flétnu, hoboj, trubku, kytaru, housle a další nástroje. Pro žáky je vystoupení v kapli vždy neopakovatelným zážitkem, díky mimořádné akustice a inspirativnímu prostřední. Info: brizova@vcm.cz,  736 519 016
 
Každý chvilku na španělku
11. 5. od 16 h, velké nádvoří pardubického zámku, vstup zdarma
Dea Dealbata přesunula v letošním roce svůj program na nádvoří Zámku Pardubice.
 
11. 5. v 17 h zveme návštěvníky na vernisáž výstavy, zahrají členové skupiny Vypsaná fiXa
Od 12. 5 do 6. 5. 2018, parkán pardubického zámku, vstup zdarma
Kubelkovy večerní či noční velkoformátové fotografie zaujmou magickou světelnou atmosférou, dráždí fantazii vytvářením pocitu tajemna a lákají k návštěvě těchto "čarokrajů".
 
Animační dílny jsou připraveny pro děti od 7 let a vyzkouší si zde základy stop-motion animace. Dílny v přednáškovém sále vede a bližší informace vám sdělí Oliver Vršanský, vrsansky@vcm.cz
čtvrtek 11. 5. od 15 do 18 h, vstupné 40 Kč platí i na výstavu Svět kostiček, rezervace není nutná
 
Poslední příležitost prohlédnout si výstavu bude v neděli 14. 5. 2017, expozice skla, vstupné 30 Kč
Magie ženy mezi krásou skla
Výstava umístěná v expozici skla je experimentem s vnímáním různých výrazů uměleckých poloh. Rozměrné fotografie Vlastimila Beránka přinášející magii a tajemnou krásu ateliérově stylizovaných portrétů a figurálních kompozic, jejichž námětem je žena.
 
Výstavy:
Do 24. 9. 2017, Kaňkův sál a Malý gotický sál, vstupné 50 Kč
Po obědě, Máme nový byt, Mami, co bude dnes k obědu?, Mejdan… Tyto a další drobné momenty z každodenního života zažijí návštěvníci nové výstavy Východočeského muzea v Pardubicích. S pocitem, jako by neviděni vstupovali na návštěvu do interiérů z vlastních vzpomínek, si prohlédnou proměny životního stylu od první republiky až do roku 1989.

Svět kostiček
Do 4. 6. 2017, multifunkční sál, vstupné 50 Kč
Půl milionu dílků stavebnice Lego se proměnilo v městečko s železnicí, přístavem a zábavním parkem. Nechybí speciální tvorba – viněty či alternativní modely a výběr z edice Lego Star Wars. Tovární sety z různých časových období ukazují, jak se nejslavnější stavebnice na světě měnila v průběhu historie. Součástí výstavy je také dětský koutek s originálním Lego hracím stolkem a dostatkem kostiček. Vystavené exponáty doplňuje i promítání krátkých animovaných filmů z lega.
 
Do 10. 9. 2017, Velký gotický sál, vstupné 50 Kč
Výstava přiblíží poutavou formou problematiku tahu ptáků z hnízdiště do zimoviště a zpět. Někteří ptáci při této cestě urazí neuvěřitelné vzdálenosti napříč kontinenty a setkají se s řadou nástrah. Proč se na takovou dlouhou a náročnou pouť každoročně vydávají? Kde zimují? Kolik z nich se k nám vrátí zpět? Může nám na tyto otázky odpovědět kroužkování ptáků?

 

 

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj

Východočeské muzeum
v Pardubicích

Zámek č.p. 2
530 02 Pardubice
tel: +420 466 799 240
IČ: 14450542