Pernštej(l)ove 2017


za finanční podpory EOP Opatovice, a.s., Města Pardubice, Ministerstva kultury,
záštity nad festivalem se ujala Miluše Horská, senátorka za Pardubicko, Přeloučsko a Chlumecko, Pardubice
Vstupenky koupíte v pokladně Zámku Pardubice, Infocentru a v síti Ticketportal. Jednotlivé vstupné na jedno představení je 100 Kč, permanentka za 400 Kč. Děti a mládež do 15 let vstup grátis.

DIVADELNÍ PROGRAM
Slavnostní zahájení festivalu
Středa 2. 8. od 21 h – nádvoří zámku
CYRANO – MDS Cyrano České Budějovice
režie: Kateřina Studená. Rostand, V. Adamčík, F. Šinkner: Cyrano
Nesmrtelný příběh lásky, naděje a odhodlání v jedinečném muzikálovém zpracování. Nadčasové dílo se stalo předlohou pro mnoho uměleckých adaptací - v Českých Budějovicích se k nim přidává původní muzikál Cyrano. Představení vidělo od března 2016 více než přes 7000 diváků. Muzikál též získal několik ocenění včetně ceny za režii či ceny za libreto a hudbu. Spojení melodické hudby Vojtěcha Adamčíka a nadčasových textů Filipa Šinknera okouzlilo mnohé návštěvníky a přimělo je vrátit se do hlediště i několikrát za sebou.
V hlavních rolích vystupují známí i začínající divadelní herci a zpěváci - Radomír Švec, Tomáš Vávra, Lucie Pragerová, Markéta Láchová, Lukáš Randák, Otomar Novotný a Jan Mrkvička.
trailer: www.youtube.com/watch?v=fnTyV8AceDE

   
 
Čtvrtek 3. 8. od 18 h – nádvoří zámku
Q10 Hradec Králové – MALAMADRE

režie: Režie Filip Huml Král, autor: Mario Gelardi
Matka a syn. Vztah. Silný jako víra. Křehký jako touha po porozumění. Vždy se ti nedostane pochopení. Zůstal jsi sám, uvězněn.
Láskyplný příbuzenský vztah, ať už sourozenecký či rodičovský a v silně věřící rodině, naruší mladíkovo nečekané přiznání, že ho přitahují muži. Ovdovělá matka případně osiřelá sestra se ho pak snaží přivézt na správnou cestu  tím, že ho doma vězní, tlumí „bylinkami" a pozvou prostitutku, aby mu ukázala, jak krásné je milovat právě ženy.

    
 
Čtvrtek 3. 8. od 21 h – zámecký rondel
 
Pátek 4. 8. od 18 h – Rytířský sál
DS Kroměříž – VERONIČIN POKOJ
 
režie: Ladislav „Láry“ Kolář, autor: Ira Levin
Příběh, u kterého není do poslední chvíle jasné, co vlastně sledujete. Sci-fi fantazii? Ďábelsky vykonstruovaný vtip? Temný psychologický thriller? Autorem je americký spisovatel Ira Levin, který je podepsán pod děsivými příběhy jako Rosemary má děťátko nebo Stepfordské paničky. Veroničin pokoj je mrazivý příběh, který se na českých jevištích objevil teprve loni. Kroměřížský soubor po právu získal za své nastudování mnoho cen. Rozhodně se můžete těšit na skvělý zážitek, tentokrát navíc umocněný bezprostředním kontaktem díky uvedení v aréně.

    
 
Pátek 4. 8. od 21 h – nádvoří zámku
Do Houslí – VÝROČÍ

scénář a režie:  Michaela Doleželová a Roman Vencl
Komedie, ve které se všichni poznáte. Manželé Helena a Jan Lexovi slaví pětadvacáté výročí společného manželského života. Při té příležitosti si uspořádají romantickou večeři a připomínají si společně prožité chvíle – seznámení, první schůzku, narození prvního dítěte, ale také nevěru…apod. Roman Vencl (šéf olomoucké činohry) a Michaela Doleželová (Městské divadlo Zlín), rodáci z Pardubic se vrací na místo činu se svou autorskou komedií.

    
 
Pátek 4. 8. od půlnoci – zámecký rondel
Divadelní soubor Děvčátko a slečny – UŠUBRANÁ 

režie: Jarka Holasová, inscenace je složená z lidových lechtivých textů
Erotická poezie, která zaskočí svou přímočarostí. Oceněná inscenace na mnoha festivalech. Ach jo, vzdychnou mnozí, zase ten folklór. Po chvíli ale nabere text na nečekané šťavnatosti a od Janíčka
prevozníčka se dostaneme k výrazům z oblasti sexuálních praktik, jež se nesluší vyslovovat, natož pak tisknout.Jenže ty dvě milé dívky s šibalským úsměvem si počínají tak nevinně, že publikum naprosto
dostanou. Nejtvrdší výrazy v jejich ústech změknou, ba přímo zněžní. Vulgarita přestává být vulgární a pokorně se vrací do patřičných mezí lidové poezie. Obě dívky navíc mezi sebou rozvíjejí detailní mimoslovní rivalitu a o tom, co dokážou zahrát hráběmi, ani nemluvě. Nádherný zážitek.

    
 
Sobota 5. 8. od 18 h – nádvoří zámku
DS Zdobničan, Vamberk – TURECKÁ KAVÁRNA
      
režie: Alena Joachimstahlerová, autor: Robert Thomas
Tři komické příběhy s detektivní zápletkou. Jak souvisí prostředí útulné pařížské kavárničky a zločin? Odpověď vám dají tři krátké krimikomedie francouzského dramatika Roberta Thomase v překladu Jana Cimického. Postavy, které jsou v povídkách znázorněny, jsou plné humoru a člověčenství.  Překvapivá pointa vás nemine.

    
 
Sobota 5. 8. od 21 h – nádvoří zámku
Divadlo Exil, Pardubice – KUŘAČKY A SPASITELKY
 
režie: Ladislav Špiner, autor:
Vodka, cigarety, knihy a zmařené sny. Komedie. Tři sestry v době babyboomu, internetových seznamek, pracovních kariér a ezoterních kurzů Jak být sebevědomou ženou. Chtěly by spasit svět nebo alespoň samy sebe v kraji, kde modré lišky dávají dobrou noc, a štěstí přeje průměrným. Režie herec Východočeského divadla a držitel Thálie Ladislav Špiner.

    
Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj

Východočeské muzeum
v Pardubicích

Zámek č.p. 2
530 02 Pardubice
tel: +420 466 799 240
IČ: 14450542