Programy k výstavám 2015

Termínované programy
Betlémy vídané i nevídané
2.12. 2015 – 8.1. 2016
Prostřednictvím komentované prohlídky stejnojmenné komorní výstavy představíme dětem ZŠ a MŠ několik historických exponátů vzniklých na konci 19. a v prvních desetiletích 20.století. Dřevo, vosk, kašírovaný papír, chlebová hmota, tragant, kozákovské minerály a hutní sklo, to je základní výčet materiálů použitých k výrobě vystavených betlémů. K vidění bude také  samostatně vystavovaný Křišťálový betlém.  
Výukový program k této výstavě kromě roviny didaktické poskytne žákům zároveň i podněty estetické a tvořivé. Jeho součástí bude vánoční dílna, kde se děti dozvědí, jak se vyrábí mačkané korálky a vyrobí si vánoční ozdobu v podobě hvězdy.  
Celou pozvánku ke stažení naleznete zde

   

Kouzlení s patchworkem

Takto jsme nazvali předvánoční dílnu, která bude probíhat ve výstavě s názvem Patchwork.
Patchwork je prastará textilní technika sešívání malých různobarevných kousků látek do geometrických obrazců tak, že spolu tvoří ucelené dílo. Výstava seznámí zájemce s historií patchworku, s tradičními názvy jednotlivých vzorů, ale i s inspirativním náhledem do současných možností tvorby s ukázkou návodů a pomůcek.
V rámci dílny budou žáci ZŠ vyrábět hezkou vánoční ozdobu v podobě kuličky technikou nešitý (nebo také falešný) patchwork.
Děti MŠ budou lepit kousky vánočních látek na čtvrtky papíru ve tvaru hvězdy, stromečku, srdíčka, zvonečku.

Dílny budou probíhat pouze v těchto dnech:
Pro Základní školy a školní družiny 1.12., 8.12., 15.12.2015 a 5.1.2016 - celá pozvánka zde
Pro Mateřské školy 2.12. a 9.12.2015 - celá pozvánka zde


   

Kdo byli a co dělali trampové?
1. 6. 2015 – 30. 10. 2015
Výchovně vzdělávací program ve výstavě „ Letí šíp savanou“ seznámí žáky s fenoménem trampingu, který je v různých podobách součástí našich dějin téměř sto let. Zaměří se na pravidla pro pobyt v naší přírodě, co můžeme vidět v lese a co do lesa nepatří, jak správně tábořit v přírodě, zásady bezpečného pohybu v ní, orientaci v přírodě podle přírodních jevů, co dělat když se ztratíme, trampské dovednosti…
Cílem výstavy je přiblížit historii trampingu na Pardubicku a Chrudimsku. Její součástí bude také výstava tvorby Klubu trampů řezbářů.
Vhodné pro vzdělávací oblast Člověk a příroda
Pozvánka ke stažení zde.

    
 

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj