Prohlídka zámku

Zámek v Pardubicích je stále silněji vnímán jako jeden z nejcennějších klenotů příkladně obnovené palácové architektury v České republice. Svědčí o tom nejenom zájem laické veřejnosti, rovněž trvalá pozornost odborníků a prohlášení zámku národní kulturní památkou v roce 2010. Pardubický zámek momentálně patří k nejlépe udržovaným památkám v regionu a láká k návštěvě kvalitní prezentací.
Připravili jsme procházky zámkem zaměřené na architekturu a výtvarné umění. Pohlédneme na stavbu zámku zvenčí a pokusíme se „číst” v architektuře dvou velkých uměleckých epoch. Prostřednictvím zajímavých míst zámeckého interiéru, který reprezentoval vysoké postavení pánů z Pernštejna, nahlédneme do života našich předků. Pozdní gotiku a ranou renesanci budeme mít téměř na dotek. Pozvání k takové procházce platí i v zimě a téměř kdykoliv. 

Virtuální prohlídka

     

Čas trvání prohlídky: cca 50 minut
Prohlídka na objednání v předstihu alespoň dva dny před termínem prohlídky na telefonním čísle 736 519 016 nebo přes e-mail brizova@vcm.cz. Rádi přivítáme skupiny alespoň pěti osob, ale nebráníme se ani jednotlivým návštěvníkům (po domluvě s nimi).

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj