Prohlídka zámku

Zámek Pardubice je stále silněji vnímán jako jeden z nejcennějších klenotů příkladně obnovené palácové architektury v České republice. Svědčí o tom nejenom zájem laické veřejnosti, rovněž trvalá pozornost odborníků a prohlášení zámku národní kulturní památkou v roce 2010. Zámek Pardubice patří k nejlépe udržovaným památkám v regionu.

PROHLÍDKOVÝ OKRUH RYTÍŘSKÉ SÁLY A KAPLE TŘÍ KRÁLŮ

Východočeské muzeum nabízí časované prohlídky raně renesančních rytířských sálů - Mázhausu, Vojtěchova sálu a Sloupového sálu - a kaple Tří králů. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu (první v 10:00, poslední v 17:00). Vstupenky zakoupíte v pokladně v Labské bráně zámku. 

Při některých akcích jsou prohlídky zrušeny - sledujte přehled omezení provozu.

Čas trvání prohlídky: cca 50 minut. Vstupné: 90 Kč.

PROHLÍDKOVÝ OKRUH ZÁMEK JAKO PERNŠTEJNSKÁ REZIDENCE

Připravili jsme také prohlídky zámku zaměřené na architekturu a výtvarné umění. Návštěvníci s průvodcem nejprve prozkoumají stavbu zámku zvenčí a pokusí se „číst” v architektuře dvou velkých uměleckých epoch. Prostřednictvím zajímavých míst zámeckého interiéru, který reprezentoval vysoké postavení pánů z Pernštejna, nahlédnou do života našich předků. Pozdní gotiku a ranou renesanci budou mít téměř na dotek. 

Prohlídka je na objednání v předstihu alespoň dva dny před termínem prohlídky na telefonním čísle 736 519 016 nebo přes e-mail brizova@vcm.cz. Rádi přivítáme skupiny alespoň pěti osob.

Čas trvání prohlídky: cca 75 minut. Vstupné: 140 Kč.


Virtuální prohlídka

     

 

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj

Východočeské muzeum
v Pardubicích

Zámek č.p. 2
530 02 Pardubice
tel: +420 466 799 240
IČ: 14450542