Velký svět malých hrdinů

Výstava odhaluje, jak se krůček po krůčku rodí z literární předlohy příběh, kdo vdechuje podobu a pohyb roztodivné chásce vzešlé z představivosti a fantazie a oplývající neobyčejnými schopnostmi. Je to člověk, který loutky tvoří, oživuje, obklopuje rekvizitami a zabydluje v miniaturních dekoracích, aby zde sehrály pomocí po-okénkové animace veselá dobrodružství i závažné dramatické momenty. Na výstavě jsou zastoupeny pestré ukázky současné české produkce od komerční po nezávislou autorskou tvorbu. Návštěvníky potěší mimo jiné loutky a dekorace z animované trilogie Fimfárum, celovečerního filmu Laika nebo kuťácké dvojice Pat a Mat. Vše spojuje estetika ruční práce, poetika a hravost, jež naštěstí nepřestávají oslovovat malé i velké, padouchy i hrdiny.

    

Vstupné:
70 Kč plné vstupné
35 Kč snížené vstupné
 
PŘÍBĚH ANIMOVANÉHO FILMU - ZRUŠENO
17. října 2018 od 16 do 17.30 hodin
Program pro děti od 8 do 12 let.
Účastníci odhalí, kdo vdechuje podobu a pohyb filmovým loutkám, obklopuje je rekvizitami a zabydluje je v miniaturních dekoracích, aby tady sehrály pomocí pookénkové animace svou roli. Děti se pokusí sestavit svůj vlastní příběh inspirovaný vystavenými loutkami a poznají, jak pracný a časově náročný je vznik každého takového filmu.
Cena 50 Kč
Rezervace: https://bit.ly/programvcm
 
 
Výstava se koná pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Mgr. Miluše Horské a náměstka primátora města Pardubic Jakuba Rychteckého.
Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj